Czarniak filet bez skóry, rozmiar...
Czarniak filet bez skóry, rozmiar...

Czarniak filet bez skóry, rozmiar 240- 480 g, opakowanie 6, 81 kg

292,83 zł

(43,00 zł kg)

Brutto Dostawa od 1 - 6 dni

Czarniak filet bez skóry, rozmiar 240- 480 g opakowanie 6, 81 kg, morska produkcja

 
  • czarniak
  • filet bez skóry
  • bez glazury
  • pakowanie- przekładany
  • opakowanie- 6,81 kg
  • rozmiar- 240- 480 g

Czarniak (Pollachius virens) – gatunek drapieżnej ryby z rodziny dorszowatych, blisko spokrewniony z rdzawcem. Ryba o dużym znaczeniu gospodarczym, tuż za dorszem i plamiakiem.
Swoją nazwę zawdzięcza czarnej barwie wnętrza jamy gębowej. Mięso czarniaka jest lekko szare, jędrne i chude. Do Polski czarniak trafia głównie w postaci filetów z ryb, łowionych na Atlantyku przez flotę norweską.
Zawartość białka w mięsie wynosi 17–18 %, a tłuszczu 0,4 – 2,5 %. Mięso jest smaczne, spożywane w stanie gotowanym, smażonym lub wędzonym, w formie filetów świeżych lub mrożonych.
Generalnie zastosowanie filetów z czarniaka jest analogiczne do dorsza. Mięso czarniaka jest łatwostrawne, dietetyczne, bogate w białko. Stanowi także bogate źródło witaminy B12 oraz selenu, który jest odpowiedzialny za bilans wodny organizmu człowieka.

008
Brak opini

Klienci, którzy zakupili ten produkt, kupili również:

Dodany do porównania

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć