Dorsz atlantycki polędwiczki bez...
Dorsz atlantycki polędwiczki bez...
Dorsz atlantycki polędwiczki bez...

Dorsz atlantycki polędwiczki bez skóry, 2 sztuki x 125 g, opakowanie 250 g

 Dorsz atlantycki polędwiczki bez skóry, 2 sztuki x 125 g, opakowanie 250 g, pakowane vacuum

21,00 zł
Brutto Dostawa od 1 - 4 dni

 
  • dorsz atlantycki
  • polędwiczki
  • bez glazury
  • pakowanie- vacuum
  • opakowanie- 250 g
  • rozmiar 125 g

Produkt spełnia standardy MSC w zakresie zrównoważonego rybołówstwa.

Dorsz atlantycki (Gadus morhua), nazwa zwyczajowa dorsz, wątłusz – drapieżna ryba morska, największy z przedstawicieli rodziny dorszowatych; gatunek wędrowny występujący w północnej części Oceanu Atlantyckiego i w morzach północnej Europy.
Mięso dorsza jest białe, smakuje raczej neutralnie i można je przyrządzać w różnoraki sposób. W wielu krajach europejskich dorsz jest podstawowym składnikiem potraw. W angielskiej potrawie fish and chips używa się głównie dorsza. W Portugalii i Brazylii ryba ta jest podawana w Wigilię i w inne dni postu, zastępując mięso. Również w tradycji kulinarnej Chorwacji dorsz odgrywa rolę podobną do karpia w Polsce. Ważną pozycję dorsz zajmuje w kuchniach: francuskiej, hiszpańskiej i baskijskiej.
Ze względu na delikatne i kruche mięso, dorsz nie nadaje się do grillowania. Jest za to świetny do gotowania (zwłaszcza na parze), smażenia i pieczenia. Wyjątkowo smaczny jest również przyrządzony w galarecie z warzywami, albo w postaci tataru.

065
Brak opini

Klienci, którzy zakupili ten produkt, kupili również:

Dodany do porównania

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć